duygu-v1

Duygu KIRMAÇ

Bilgisayar Mühendisi

Sevgili Ekrem Hocamızı üniversite zamanından tanıyorum. Kendisinden ders alma şansını yakalamış, kullandığı yöntem (simultane yöntem) ve kitapları sayesinde İngilizceyi ayrı sever olmuştum. İngilizce dilini hobi kazandırırcasına aklımıza kazıyor, her türlü detayları farklara dönüştürerek anlatıyor. Daha evvel gösterilen hiçbir öğretim tarzına da benzemediğinden dilin gerçekten ne şekilde öğrenilmesi gerektiğini de ayrıca öğretmiş oluyor.

image-v1

Kaan ŞİRİN

Avukat

Ekrem Hoca ve öğretim sistemiyle tanışmadan önce, okuduğum okullarda ve bazı kurslarda İngilizce öğrenmeye çalışmış ama istediğim seviyeye, özellikle konuşmada istediğim seviyeye gelememiştim. Daha sonra internette Ekrem Hoca’ya rastladım. İngilizce konuşturma yöntemi bana ilginç geldi ve denemek istedim. İlk dersten itibaren konuşmaya başladım. Üstelik dersler internet üzerindendi. İşim gereği çok seyahat ediyordum ama dersleri kaçırmıyordum, çünkü istediğim yerden dersleri alabiliyordum. 5-6 aylık bir çalışmadan sonra konuşma seviyem iyi bir noktaya geldi. Teşekkürler Ekrem Hoca.

Melih SANLI

Ulusal Satış Müdürü

2018 yılında dâhil olduğum ilaç sektöründe elde ettiğim başarılar ve aldığım eğitimler sonucu Bölge Müdürlüğü pozisyonuna kadar yükseldim. Daha ileri kariyer hedeflerine ulaşmakta önüme çıkan tek engel ise İngilizce idi. Bu konuda ise bilinen tüm yöntemleri kullandım:
– Kur seviyeleri ve haftalık programları olan kurslara katıldım.
– Kısa sürede öğrenmeyi vaat eden kurslarda günler geçirdim.
– İngilizce kalıp cümleler öğreten CD’ler aldım.
– Telefon ile bağlantı kurulan yurt dışı kaynaklı konuşma kurslarına dâhil oldum.
– En sonunda 3 ay süre ile Londra’da bir dil kursunda ciddi paralar harcadım.

Sonuç istenilen düzeyden çok uzak oldu. Bu dönemde İnternette Ekrem Hoca’ya rastladım. İlk görüşmeden sonra çalışmaya başladık. Ekrem Hoca’dan ilk öğrendiğim gerçek, aslında Türkçe dil bilgisi kurallarını tam olarak bilmediğim oldu. Bu konudaki yönlendirmeleri, ısrarcı takibi, konulara olan hâkimiyeti sayesinde İngilizce seviyem çok yükseldi. 1 ay önce firmamda Ulusal Satış Müdürü pozisyonuna atandım. Dil öğrenme konusunda çıktığım macera dolu seyahatte bana fener olduğu için Ekrem Hoca’ya çok teşekkür ederim.

Dünyanın ortak diline siz de ortak olun!